Dlhé nosy spotrebiteľov

Autor: Pravoľub Lamoš | 3.6.2006 o 9:48 | Karma článku: 3,74 | Prečítané:  1407x

Niet snáď diváka, ktorý by sa nebol pobavil na reklamách „práva spotrebiteľa“. Pinochiovsky dlhé nosy pracovníkov, ktorí klamú zákazníkov určite dobre pobavia, ale zároveň v nás budujú presvedčenie, že zákazník má vždy pravdu. Lenže čo potom, keď ju skôr nemá?

 http://pravaspotrebitela.sk/

Slovenský spotrebiteľ naozaj potreboval upozorniť na svoje práva ako soľ. Neodškriepiteľne potrebná kampaň je ale trochu nešťastne spracovaná a otázne je aj jej načasovanie. V prvom rade by mala reklama nabádať diváka, aby si práva spotrebiteľa pozorne preštudoval. Veď sa len spýtajme sami seba, aké konkrétne práva spotrebiteľa poznáme. Pýtať sa totiž v závere reklamy:„Poznáte svoje práva?“ a uviesť web adresu, je podľa mňa málo. Spracovanie, aj keď vtipné, stavia slovenského spotrebiteľa skôr do pozície „majstra sveta“, ktorého sa všetci snažia oklamať, okradnúť a podviesť. Našťastie po tejto reklame sme si všetci uvedomili, že máme svoje práva!!! Ale aké???

Nátura, všetkovie, všadebol, všetkovidel, ktorú praktizujú mnohí našincovia spotrebitelia, tak bezpochyby mnohým obchodníkom narobí toto leto „paseku“. Obzvlášť sa môžu tešiť delegáti cestovných kancelárií. Dobrá a potrebná myš(ka a)lienka sa svojím nešťastným spracovaním možno stane predmetom mnohých hádok, pretože sa mnohí budú vidieť ako experti na „spotrebné právo“. Ale pretože som v súkromnom živote horlivým bojovníkom za práva spotrebiteľa a nepoučiteľný humanista snažím sám seba presvedčiť, že sa veci pohnú dopredu aj vďaka tejto nešťastnej reklame, a že si spoločnosť osvojí motto Náš zákazník, náš pán, pretože Slováci už majú plné zuby reklamácii, pri ktorých odchádzajú s dlhým nosom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obľúbený hotel Bödöra a Smeru prišiel o eurofondy

Firmy z babindolskej skupiny odstúpili od zmluvy na opravu hotela Zlatý kľúčik z eurofondov. Dôvod nepovedali.

KOMENTÁRE

Špačince sú Slavkov II

Vlastnú verziu by vedeli prerozprávať tisícky seniorov, od ktorých skúpili pozemky.


Už ste čítali?