O prostitútkach a STV

Autor: Pravoľub Lamoš | 24.5.2006 o 14:49 | Karma článku: 5,30 | Prečítané:  1568x

   Rovnako ako obchod s bielym mäsom, zvykne na stránkach denníkov pútať nevídanú pozornosť aj aktuálna situácia v STV. A práve obe tieto témy, ktoré sa stretli v sobotňajšom vydaní denníka Sme, spôsobili vo mojom vnútri neprirodzene zvláštne pocity.

  Moju pozornosť v prvej chvíli „nabudil“ článok, ktorý poukazuje na snahu ex-ministra spravodlivosti Daniela Lipšica, trestať klientov prostitútok. Či je alebo nie je človek veriaci, musí si uvedomiť, že Slovenská kultúra stojí na kresťanských základoch, a aj preto sa budú vždy kresťanskí demokrati snažiť vytlačiť „isté neduhy“ na maximálnu možnú perifériu. Aj keď sa ex-ministrovi snaha nedá uprieť, rád by som vedel ako sa chce vysporiadať napr. s „verejnými domami“. Hlavne teda preto lebo „nižší dopyt“, ktorý spomína sa jednoznačne musí niekde odraziť. Kto vie kde???

 Táto správa však bola len takou „šteklivou petardou“ v porovnaní so semtexom, ktorý na čitateľov nastražil tak renomovaný a mnou obdivovaný publicista Peter Schutz. Z úcty k jeho práci, by som si asi nedovolil mu v ničom protirečiť, ale vyhlásenie, že „Spravodajstvo STV je najslabšie zo všetkých, ktoré sa dajú na Slovensku chytať – parabolou či káblami.“, ma priviedlo na myšlienku, že je buď hluchý alebo nemá televízor. Pravdupovediac asi nie je hluchý a ten televízor má určite tiež.

 Aby som sa neblamoval pozrel som si televízne noviny všetkých slovenských televízií a aj keď neprejavujem veľké sympatie k STV, musím konštatovať, že spravodajstvo STV (spolu s inými reláciami, neberúc do úvahy TA3) je v poslednej dobe na míle pred ostatnými. Teda ak Vám nie sú prednejšie vraždy, nehody, (ne)reality show a malé zvieratká.

- zdroj k citáciám: Denník Sme/ číslo 109/ ročník 15/ 13.05.2006

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obľúbený hotel Bödöra a Smeru prišiel o eurofondy

Firmy z babindolskej skupiny odstúpili od zmluvy na opravu hotela Zlatý kľúčik z eurofondov. Dôvod nepovedali.

KOMENTÁRE

Špačince sú Slavkov II

Vlastnú verziu by vedeli prerozprávať tisícky seniorov, od ktorých skúpili pozemky.


Už ste čítali?